FRELION - Prípadové štúdie

Názov spoločnosti: FRELION, s.r.o.
Miesto podnikania: Dubnica nad Váhom
Odbor podnikania: Kovoobrábanie
Webové stránky:
www.frelion.sk

Problém

Firma FRELION je výrobnou spoločnosťou pôsobiacou v oblasti kovoobrábania, ktorá bola založená v roku 2006. V súčasnosti je moderným, kvalitným a efektívnym výrobcom, zameriavajúcim sa na výrobu rotačných dielov v malých, stredných i veľkých sériách pre automobilový a hydraulický priemysel. Tiež vyrába na zákazku podľa dodanej dokumentácie rôzne rotačné diely z ocele, hliníka, mosadze, bronzu, medi a nerezu podľa požiadaviek zákazníka. Má k dispozícii kvalifikovaných odborníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti so strojárskou výrobou.

Firma má stálych odberateľov – zahraničné nadnárodné spoločnosti, ktoré však požadujú dlhé splatnosti pohľadávok. Na druhej strane je pre klienta výhodné nakupovať s okamžitou platbou dodávateľom, nielen z hľadiska skont, ale aj kvôli výkyvom v cenách vstupov.

Riešenie

Bibby klientovi zabezpečí uvoľnenie zdrojov viazaných v pohľadávkach a zároveň poistí odberateľov, aby predišla problémom s vymáhaním pohľadávok. Klient po postúpení okamžite inkasuje zálohu 80%, ktorú môže použiť na nákup vstupov a zásob. Tým, že má klient dostatočné zásoby, je schopný pružne reagovať na požiadavky odberateľov, čím si získa nielen dobré meno, ale vďaka nákupom so skontom aj zvýšenie zisku. Vďaka poisteniu nemusí mať strach, že pohľadávky nebudú uhradené a môže sa pokojne venovať svojmu podnikaniu.

Hodnotenie spolupráce

Spolupráca s Bibby bola od počiatku veľmi rýchla. Na rozdiel od konkurencie bola Bibby ústretová v komunikácii a pri hľadaní východiska. Riešenie, ktoré nám pripravili bolo presne to, čo sme potrebovali. Vďaka Bibby sa môžeme sústrediť na rozvoj obchodu o financie je postarané.