NOVÝ CEO V BIBBY FINANCIAL SERVICES

Bibby Financial Services (BFS), jeden z popredných svetových poskytovateľov alternatívnych riešení financovania na trhu malých a stredných podnikov, vymenoval do funkcie generálneho riaditeľa pre Európu Simona Daviesa.

Simon bol od decembra 2011 členom globálneho predstavenstva spoločnosti a od marca 2013 preberá zodpovednosť za európske krajiny v skupine.

Od začiatku finančnej krízy v roku 2007 sa dopyt po produktoch a službách BFS prudko zvýšil. Počet klientov vzrástol o neuveriteľných 250 %.

Vo svojej novej úlohe bude Simon čerpať zo svojich skúseností z 18 mesiacov v BFS a pätnástich rokov vo vedúcich manažérskych pozíciách v organizáciách ako je De Lage Landen International (Rabobank) v Holandsku a Volvo Financial Services na viacerých trhoch, neskôr v Južnej Amerike. Simon bude tiež pokračovať vo vedení BFS pri obchodovaní na medzinárodnom trhu a rozvíjať produkty obchodného financovania pre sektor malých a stredných podnikov.

Simon svoje vymenovanie komentuje: „Môj predchodca Mark Cleaver odviedol pozoruhodnú prácu počas predchádzajúcich 6 rokov, keď viedol spoločnosť v Európe obzvlášť v ťažkej ekonomickej klíme. Kým mnohé iné finančné inštitúcie, najmä tradiční veritelia, bojovali s reakciami na konštantne meniace sa prostredie, BFS využilo svoju flexibilitu na poskytnutie služieb po celom kontinente.“

„Teším sa, že môžem nadviazať na túto prácu, aby sme zabezpečili, že naša ponuka bude naďalej uspokojovať finančné potreby podnikov po celej Európe. S lokálnymi pobočkami máme schopnosť vykonávať rýchle rozhodnutia o úveroch a poskytnúť vysokú úroveň klientskeho servisu, ktoré budú pomáhať zvyšovať dôveru v podnikateľské investície v priebehu najbližších rokov.“

Simon Featherstone, Global Chief Executive spoločnosti BFS dodáva: „Ako globálna spoločnosť sme v posledných rokoch vyrástli nad očakávania, a najmä dopyt po alternatívnych spôsoboch financovania v Európe vzrastá každý rok.“

„Simonovo vymenovanie je kľúčové pre európske aj globálne stratégie BFS a zásadné pre účely financovania a podporu malých a stredných podnikov na celom svete.”

Posted by on 18 apríla 2013.