Ako to všetko začalo

Bibby Line Group Ltd. má za sebou viac ako 200-ročnú históriu s tradíciou v poskytovaní služieb vo sfére Business to Business. Spoločnosť v roku 1807 založil John Bibby, syn Alice a Jamesa Bibby, ktorí boli pôvodom poľnohospodári z Ecclestonu. Mladý John začal svoju kariéru ako obchodník a po svadbe s Mary Margaret Mellard kúpil svoju prvú loď – nazvanú Mary Bibby.

V ďalších rokoch rodina Bibby svoju flotilu zväčšovala, z pôvodných plachetníc a parníkov sa časom vypracovala až k ropným tankerom, lodiam osobnej prepravy a vysoko špecializovaným plavidlám.

Podnikateľské aktivity rodiny Bibby sa neobmedzovali len na podnikanie v lodnej doprave. V roku 1980 pán Derek Bibby dospel k rozhodnutiu diverzifikovať zdroje a rozdelil spoločnosť na Bibby Distribution Ltd. pôsobiacu v oblasti dopravy a logistiky a na finančnú spoločnosť Bibby Financial Services Ltd. zameranú na poskytovanie finančných služieb. V súčasnosti je Bibby Distribution Ltd. v prvej desiatke logistických spoločností Veľkej Británie. Bibby Financial Services, poskytujúca financovanie malým a stredným firmám, patrí medzi mladších členov Bibby rodiny. Spočiatku firma pôsobila iba na britskom trhu. Časom svoje služby rozšírila do 16 krajín na 4 kontinenty.

Bibby Financial Services sa už niekoľko rokov pýši titulom Najlepší nezávislý faktor na trhu vo Veľkej Británii, je členom medzinárodnej faktoringovej asociácie International Factors Group a Bibby Factoring Slovakia má členstvo v Asociácii faktoringových spoločností. Disponujeme rozsiahlou sieťou 46 pobočiek na 4 kontinentoch (Veľká Británia, Írsko, Francúzsko, Nemecko, Švédsko, Česká a Slovenská republika, Poľsko, India, Austrália, Hong Kong, USA, Kanada,...), ktorá poskytuje prevádzkové financovanie takmer 7 000 klientom z rôznych odvetví.

Posted by on 10 februára 2014.