Bibby zvýšilo o štvrtinu financovanie európskych firiem

Už viac než 144 mil. EUR podporujeme rozvoj podnikania takmer 2000 firiem na našich siedmych európskych trhoch.

Bibby Financial Services (BFS) v priebehu minulého roku výrazne zvýšilo svoju podporu malých a stredných firiem naprieč Európou. V období od januára 2015 do januára 2016 došlo na všetkých našich Európskych trhoch k nárastu poskytnutých finančných prostriedkov o 23%, a to z 118mil. EUR na takmer 145 mil. EUR. Najvyšší rast registrujeme v Írsku (28%) a v Poľsku (25%). V Európe BFS podporuje takmer 2000 podnikov prostredníctvom svojich pobočiek vo Francúzsku, Nemecku, Írsku, Holandsku, Slovensku, Poľsku a Česku. Od roku 2007 taktiež pravidelne rastie počet našich klientov s priemerným ročným prírastkom o 21%.

Steve Box, International CEO Bibby Financial Services, dodáva: „Naše tímy pracujú veľmi úzko s našimi klientmi. Snažia sa nájsť riešenie na mieru potrebám každého klienta. Prevádzkové financovanie založené na osobnom prístupe je kľúčom k nášmu úspechu, čo prispelo ako k rastu počtu našich klientov, tak k rastu poskytnutých finančných prostriedkov v posledných 12 mesiacoch.

Obdobne na českom trhu sa stalo BFS v roku 2015 najdynamickejšie rastúcou factoringovou spoločnosťou v ČR s medziročným nárastom obratu o 27%. K tomu najviac prispela naša podpora českých exportérov, ktorým sme v uplynulom roku predfinancovali vývozy do 36 krajín s medziročným nárastom exportov o mimoriadnych 67%.

Michal Gabriel, Managing Director BFS Česká republika a Slovensko, dopĺňa: „v uplynulom roku sme klientom ponúkli inovované exportné financovanie vrátane prevzatia rizika úhrady zahraničných pohľadávok, čo sa u našich klientov stretlo s vynikajúcou odozvou. Klienti oceňujú nielen našu znalosť zahraničných trhov, ale i našu fyzickú prítomnosť v 5 najdôležitejších exportných teritóriách pre českých vývozcov.

Posted by on 28 apríla 2016.